Statystyki wiadomości głosowych od fanów i płatnych pozdrowień audio (2026): ponad 50 punktów danych o płatnych pozdrowieniach, subskrypcjach wiadomości od artystów i dochodach twórców

Statystyki wiadomości głosowych od fanów i płatnych pozdrowień 2026: Cameo podaje, że gwiazdy zarobiły ponad 310 mln USD przy ponad 8,2 mln zamówień, dane Patreon.

Cameo podaje, że od 2017 roku wypłaciło gwiazdom ponad 310 mln USD przy ponad 8,2 mln spersonalizowanych zamówień, co daje około 38 USD na zamówienie. Gospodarka płatnych wiadomości rozszerzyła się od tego czasu daleko poza pozdrowienia od celebrytów: Bubble naliczyło w połowie 2026 roku 1,97 mln płacących subskrybentów prywatnych czatów z artystami w Korei, a Patreon twierdzi, że od fanów do twórców trafia ponad 2 mld USD rocznie. Pieniądze są jednak mocno skoncentrowane: w największym badaniu dochodów z płatnego czatu na żywo mediana dochodu VTubera wyniosła 127 USD miesięcznie, a średnia 2.667 USD. Zebraliśmy dane od Cameo, HYBE, z analiz domów maklerskich dotyczących DearU, od Patreon, z rachunków Fenix International oraz od NeoReach, Goldman Sachs Research, YouGov, a także z recenzowanych badań i preprintów. Stronę napiwków w transmisjach na żywo omawiamy w osobnych statystykach donacji podczas transmisji na żywo.

TL;DR

  • Cameo podaje, że zarobki gwiazd przekroczyły 310 mln USD przy ponad 8,2 mln zamówień do grudnia 2024 roku (Cameo za pośrednictwem TechCrunch, 2024).
  • Cameo wykazywało ponad 60.000 gwiazd w 180 krajach i ponad 10 mln spersonalizowanych momentów do maja 2026 roku (Net Influencer, 2026).
  • Liczba krajowych subskrybentów Bubble spadła o 9% rok do roku do 1,97 mln, podczas gdy Bubble Japan wzrosło o 71% do 108.000 (LS Securities, wrzesień 2026).
  • Cyfrowy biznes Weverse (cyfrowe członkostwo plus Weverse DM) rośnie o około 30% rocznie i stanowi ponad 10% przychodów Weverse (rozmowa o wynikach HYBE za IV kwartał 2025).
  • Do twórców na Patreon trafia od fanów ponad 2 mld USD rocznie, w ramach ponad 25 mln płatnych członkostw (Patreon za pośrednictwem Axios, 2025).
  • OnlyFans pobrało od subskrybentów około 7,2 mld USD w roku finansowym 2024 i wypłaciło twórcom 5,8 mld USD (rachunki Fenix International za pośrednictwem RTE, 2025).
  • Mediana dochodu VTubera wyniosła 127 USD miesięcznie przy średniej 2.667 USD (Zhao i in., arXiv 2025).
  • 56,55% twórców pracujących w pełnym wymiarze zarabia poniżej amerykańskiej płacy godziwej wynoszącej 44.000 USD (NeoReach Creator Earnings Report 2025).
  • 10% dorosłych Amerykanów i 15% dorosłych Brytyjczyków regularnie korzysta z wiadomości głosowych (YouGov, 2026).
  • 24% brytyjskiego pokolenia Z wysyła wiadomości głosowe kilka razy dziennie, wobec 5% pokolenia X (ankieta dostawcy Twilio, 2026).

1. Płatne spersonalizowane pozdrowienia: punkt odniesienia Cameo

Łączne wyniki Cameo od startu to najpełniejszy publiczny punkt odniesienia dla płatnych spersonalizowanych pozdrowień, jaki znaleźliśmy. Ponad 310 mln USD zarobków gwiazd przy ponad 8,2 mln zamówień oznacza, że przeciętna spersonalizowana wiadomość to niewielki zakup, a nie towar luksusowy: podzielenie 310 mln USD przez 8,2 mln daje około 38 USD zarobków gwiazdy na zamówienie (nasze obliczenie; obie wartości są podane jako ‘ponad’, więc traktuj wynik jako przybliżenie).

Ceny z nagłówków ukrywają ten długi ogon. Film od Snoop Dogga nadal kosztuje 5.500 USD, a Costco Guys biorą 180 USD (Tubefilter, marzec 2026), podczas gdy świąteczni Mikołaje pobierają około 25 USD (Net Influencer, maj 2026). Model biznesowy przesunął się też od rzadkości do wolumenu: Cameo odrzuciło ponad 100.000 kandydatów, zanim otworzyło samodzielną rejestrację, a następnie dodało 31.000 twórców w około 18 miesięcy.

WskaźnikWartośćŹródło
Łączne zarobki gwiazd na Cameo, od startu w 2017 roku do grudnia 2024Ponad 310 mln USDCameo za pośrednictwem TechCrunch, grudzień 2024
Łączna liczba zamówień na Cameo, od startu w 2017 roku do grudnia 2024Ponad 8,2 mlnCameo za pośrednictwem TechCrunch, grudzień 2024
Spersonalizowane momenty dostarczone na Cameo, stan na maj 2026Ponad 10 mlnNet Influencer, maj 2026
Gwiazdy wymienione na Cameo, stan na maj 2026Ponad 60.000 sportowców, aktorów i postaci popkultury, w 180 krajachNet Influencer, maj 2026
Twórcy, którzy dołączyli przez CameoX (otwarta samodzielna rejestracja, pilotaż od maja 2023), i filmy, które nagrali31.000 twórców, ponad 155.000 filmów CameoCameo za pośrednictwem TechCrunch, grudzień 2024
Zgłoszenia gwiazd odrzucone przez Cameo przed otwarciem samodzielnej rejestracjiPonad 100.000Cameo za pośrednictwem TechCrunch, grudzień 2024
Pobrania aplikacji Cameo i przychód netto w 2024 roku (do początku grudnia)336.000 pobrań, 9 mln USD przychodu nettoSzacunek Appfigures za pośrednictwem TechCrunch, grudzień 2024
Odsetek szczytowej wartości Cameo, który wyparował do marca 202490%TIME, wywiad z dyrektorem generalnym Cameo, 2024

Uwaga kontekstowa: prowizja Cameo od zamówień jest podawana niespójnie. TechCrunch opisał 30% udział w zamówieniach w grudniu 2024 roku, a Tubefilter przytoczył 25% prowizji w marcu 2026 roku. TIME podał, że Cameo było wyceniane na 1 mld USD do 2021 roku, a w marcu 2024 roku pozyskało kolejne 28 mln USD (TIME). Integracja z TikTokiem ogłoszona w 2026 roku jest skierowana do twórców z USA mających co najmniej 50.000 obserwujących (Net Influencer).

2. Płatna wymiana wiadomości artysta-fan: model subskrypcji Bubble

Bubble, prowadzone przez DearU, sprzedaje coś, czego Cameo nie oferuje: stały, prywatny w odczuciu wątek czatu z artystą, rozliczany miesięcznie za każdego artystę. Krajowa baza subskrybentów wynosiła 1,97 mln w drugim kwartale 2026 roku, o 9% mniej rok do roku, podczas gdy usługa japońska urosła o 71%. Rynek koreański wygląda na nasycony; historia wzrostu przeniosła się za granicę.

Ekonomika jest wyjątkowo dobrze widoczna, ponieważ DearU jest notowane na KOSDAQ i objęte analizami domów maklerskich. Prognoza jednego z domów maklerskich zakładająca 40,9% marży operacyjnej w 2026 roku pokazuje, jak dochodowa może być subskrypcja wiadomości, gdy artyści są już na pokładzie. ‘IP artysty’ (Artist IP) w poniższej tabeli oznacza artystę lub zespół z licencją na platformie (IP to skrót od własności intelektualnej).

WskaźnikWartośćŹródło
Cena subskrypcji Bubble za artystę miesięcznie4.500 wonów (około 3,37 USD w marcu 2024)Korea Times, marzec 2024
Subskrypcje Bubble w październiku 2021 (historyczny punkt odniesienia)Ponad 1,2 mln, przy miesięcznych przychodach 5,4 mld wonówKorea Economic Daily, październik 2021
Subskrybenci Bubble w drugiej połowie 2023 rokuOkoło 2,3 mlnKorea Times, marzec 2024
Krajowi (Korea) subskrybenci Bubble, drugi kwartał 20261,97 mln (o 2% mniej niż w poprzednim kwartale, o 9% mniej niż w tym samym kwartale 2025)LS Securities za pośrednictwem Asia Economy, wrzesień 2026
Subskrybenci Bubble Japan, koniec drugiego kwartału 2026108.000 (o 8% więcej w kwartale, o 71% więcej w roku)LS Securities za pośrednictwem Asia Economy, wrzesień 2026
Artyści i zespoły (IP artystów) na Bubble, krajowi i zagraniczniOkoło 726LS Securities za pośrednictwem Asia Economy, wrzesień 2026
Sprzedaż i zysk operacyjny DearU, drugi kwartał 202623,4 mld wonów sprzedaży (o 15,7% więcej rok do roku), 9,4 mld wonów zysku operacyjnego (o 26,4% więcej)Daol Investment and Securities za pośrednictwem Asia Economy, sierpień 2026
Prognoza DearU na cały rok 202694,3 mld wonów sprzedaży (o 12,5% więcej), 38,6 mld wonów zysku operacyjnego, 40,9% marży operacyjnejLS Securities za pośrednictwem Asia Economy, wrzesień 2026

Uwaga o wartości odstającej: dane z 2021 roku są starsze niż trzy lata i pokazujemy je wyłącznie jako punkt odniesienia dla wzrostu (najnowsze dostępne dane za ten okres: Korea Economic Daily, 2021). Czwarty kwartał 2025 roku był dla DearU mocny, z przychodami 23,8 mld wonów, o 33,9% więcej rok do roku (Asia Economy, luty 2026). Dane o subskrybentach i prognozy na 2026 rok pochodzą z noty LS Securities opisanej przez Asia Economy; nota Daol jest wymieniona w sekcji Metodologia.

3. Weverse DM i lejek superfanów

Weverse, platforma fanowska HYBE, traktuje płatne wiadomości jako jeden ze szczebli drabiny od przypadkowego widza do superfana. 20% użytkowników, których HYBE klasyfikuje obecnie jako Superfanów, zaczynało jako użytkownicy przypadkowi, a około 15% użytkowników stało się bardziej aktywnych po wypróbowaniu funkcji takich jak Weverse DM i Weverse LIVE. Płatna wymiana wiadomości jeden na jeden to narzędzie konwersji, a nie tylko pozycja przychodów.

Pozycja przychodów nadal ma jednak znaczenie: cyfrowy biznes obejmujący Weverse DM rośnie o około 30% rocznie, a Weverse osiągnęło roczną rentowność w 2025 roku. Dane Luminate z USA pokazują skalę potencjału: co piąty słuchacz muzyki kwalifikuje się jako superfan.

WskaźnikWartośćŹródło
Szczytowa liczba aktywnych użytkowników miesięcznie (MAU) Weverse, 202512 mln (czerwiec 2025)HYBE 2025 Fandom Trend Report za pośrednictwem Music Business Worldwide, luty 2026
Aktywni użytkownicy miesięcznie Weverse, czwarty kwartał 202511,2 mlnMusic Business Worldwide, luty 2026
Średni czas spędzany przez fana na Weverse miesięcznie, 2025263 minutyHYBE 2025 Fandom Trend Report
Wzrost i waga cyfrowego biznesu Weverse (cyfrowe członkostwo plus płatne wiadomości Weverse DM)Około 30% rocznie, ponad 10% przychodów WeverseDyrektor generalny HYBE Jason Jaesang Lee, rozmowa o wynikach za IV kwartał 2025
Użytkownicy Weverse, którzy z czasem stali się bardziej aktywni po skorzystaniu z funkcji takich jak Weverse DM i Weverse LIVEOkoło 15%HYBE 2025 Fandom Trend Report
Obecni Superfani Weverse, którzy zaczynali jako użytkownicy przypadkowi20%HYBE 2025 Fandom Trend Report
Artyści aktywni na Weverse, 2025178HYBE 2025 Fandom Trend Report
Słuchacze muzyki w USA będący superfanami (angażują się w 5 lub więcej z 13 kanałów) w porównaniu z zaangażowanymi fanami (3 lub więcej kanałów)20% superfanów, 37% zaangażowanych fanówLuminate 2025 Year-End Music Report

Uwaga kontekstowa: według stanu na kwiecień 2025 roku 90% artystów na Weverse miało kontrakty z wytwórniami innymi niż jej właściciel, a fani dodali w 2025 roku 90 mln postów i 213 mln komentarzy (Music Business Worldwide). Wartość 30% wzrostu dotyczy całego biznesu cyfrowego, a nie samego Weverse DM (Music Business Worldwide, rozmowa o wynikach). Poziomy zaangażowania fanów według Luminate podsumowuje Music 3.0 na podstawie raportu Luminate.

4. Członkostwa i platformy bezpośrednio do fanów: gdzie jest wolumen

Pozdrowienia i czaty z artystami są niszą w porównaniu z platformami członkowskimi, na których fani płacą cykliczną opłatę za dostęp, często obejmujący wiadomości bezpośrednie. Same OnlyFans pobrało od subskrybentów około 7,2 mld USD w roku finansowym 2024 i wypłaciło twórcom 5,8 mld USD z tej kwoty, czyli około 81% (nasze obliczenie: 5,8 podzielone przez 7,2). Opublikowane dane nie rozdzielają subskrypcji, napiwków i płatnych wiadomości.

Liczby Patreon pokazują lejek od darmowego do płatnego w dużej skali: ponad 100 mln darmowych członkostw i ponad 700.000 przejść na płatne każdego miesiąca. Rozłożone na 4,6 mln kont twórców, wypłaty OnlyFans wynoszą średnio około 1.260 USD na konto rocznie (nasze obliczenie: 5,8 mld USD podzielone przez 4,6 mln), a ta średnia ukrywa silną koncentrację i wiele nieaktywnych kont. Nasze statystyki utrzymania twórców na Patreon omawiają rezygnacje i poziomy członkostwa dokładniej.

WskaźnikWartośćŹródło
Płatności fanów dla twórców Patreon, łącznie i roczniePonad 10 mld USD od 2013 roku; ponad 2 mld USD rocznieDyrektor generalny Patreon Jack Conte za pośrednictwem Axios, sierpień 2025
Płatne członkostwa na PatreonPonad 25 mlnPatreon za pośrednictwem Axios, sierpień 2025
Darmowe członkostwa na Patreon i darmowi członkowie przechodzący na płatne każdego miesiącaPonad 100 mln darmowych; ponad 700.000 przechodzi miesięczniePatreon za pośrednictwem Axios, sierpień 2025
Płatności subskrybentów do OnlyFans, rok finansowy 2024Około 7,2 mld USDRachunki Fenix International za pośrednictwem RTE, sierpień 2025
Wypłaty OnlyFans dla twórców, rok finansowy 20245,8 mld USDRachunki Fenix International za pośrednictwem RTE, sierpień 2025
Konta twórców i konta fanów na OnlyFans, rok finansowy 20244,6 mln kont twórców (o 13% więcej); 377,5 mln kont fanów (o 24% więcej)Rachunki Fenix International za pośrednictwem RTE, sierpień 2025
Twórcy z USA i Wielkiej Brytanii polegający na subskrypcjach fanów, takich jak Patreon lub członkostwa YouTube27%Epidemic Sound Future of the Creator Economy Report 2025
Twórcy chcący mieć bezpośredni kanał komunikacji z fanami w porównaniu z fanami skłonnymi płacić swoim ulubionym twórcom81% twórców; 80% fanówPatreon State of Create 2025 (1.000 twórców, 2.000 fanów)

Uwaga kontekstowa: sumy Patreon to wypowiedzi dyrektora generalnego dla Axios, a nie zbadane dane. Dane OnlyFans pochodzą ze zgłoszeń spółki w Wielkiej Brytanii, o których pisał RTE. Wyniki State of Create podsumowuje Tubefilter na podstawie raportu Patreon.

5. Płatne wiadomości na czacie na żywo: kto zbiera Super Chaty

Super Chat to płatna wiadomość, która pozostaje przypięta i wyróżniona na czacie na żywo YouTube; w wielu transmisjach narzędzia alertów odczytują też płatne wiadomości na głos za pomocą zamiany tekstu na mowę (TTS). Największe niezależne badanie tych dochodów, obejmujące 1.923 VTuberów (streamerów występujących za pośrednictwem animowanych awatarów), wykazało medianę miesięcznego dochodu na poziomie zaledwie 127 USD przy średniej 2.667 USD. Gdy średnia jest 21 razy wyższa od mediany (nasze obliczenie: 2.667 USD podzielone przez 127 USD), ‘przeciętny streamer’ jest fikcją.

Nierówności też rosną. Wskaźnik Giniego (miara od 0 do 1, gdzie 0 oznacza pełną równość, a 1, że jeden streamer zabiera wszystko) między VTuberami wzrósł z około 0,60 w 2018 roku do 0,75 w 2023 roku. W obrębie każdego kanału wydatki są równie przechylone: wskaźniki Giniego dla wydatków na Super Chat większości VTuberów wynoszą około 0,6 lub więcej, więc niewielka grupa widzów wysyła większość płatnych wiadomości. Szczegóły na poziomie agencji znajdziesz w naszych statystykach Super Chat agencji VTuberów; streamerzy, którzy inscenizują głosowe reakcje na płatne wiadomości, korzystają z narzędzi takich jak efekty głosowe dla streamerów.

WskaźnikWartośćŹródło
VTuberzy, godziny i sesje w zbiorze danych (od początku 2017 do lipca 2023)1.923 VTuberów; ponad 1 mln godzin w około 450.000 sesjiZhao i in., arXiv 2025
Mediana a średnia miesięcznego dochodu VTubera127 USD mediana wobec 2.667 USD średniejZhao i in., arXiv 2025
Wskaźnik Giniego zarobków między VTuberami, 2018 a 2023Około 0,60 w 2018; 0,75 w 2023Zhao i in., arXiv 2025
Wskaźnik Giniego wydatków na Super Chat wśród widzów typowego VTuberaOkoło 0,6 i więcejZhao i in., arXiv 2025
Udział w łącznej liczbie wyświetleń przejęty przez dwie największe agencje, Hololive i NijisanjiPonad 60%Zhao i in., arXiv 2025
Udział przychodów z reklam i Premium wypłacany twórcom w YouTube Partner Program55%Deklaracja samego YouTube, How YouTube Works
Osoby zarabiające na YouTubePonad 3 mlnDeklaracja samego YouTube, How YouTube Works
Kanały Partner Program, które zarobiły ponad 10.000 USD na YouTube w 2024 roku i miały inne źródła przychodówPonad 50%Deklaracja samego YouTube, How YouTube Works

Uwaga kontekstowa: zbiór danych o VTuberach kończy się w lipcu 2023 roku (najnowsze dostępne dane: Zhao i in., arXiv 2025). Nie znaleźliśmy niezależnego, opublikowanego zbioru danych, który mierzyłby, ile płatnych wiadomości jest czytanych na głos przez alerty TTS albo jak TTS zmienia wysokość napiwków, więc nie podajemy żadnej liczby. Dane YouTube o podziale przychodów i liczbie zarabiających pochodzą ze strony How YouTube Works.

6. Rozkład dochodów twórców: długi ogon za płatnymi wiadomościami

Płatne wiadomości bywają przedstawiane jako sposób na uniezależnienie się od reklam i umów z markami, a dane o dochodach tłumaczą, dlaczego twórcy tego chcą. 56,55% twórców pracujących w pełnym wymiarze zarabia poniżej amerykańskiej płacy godziwej wynoszącej 44.000 USD, a odsetek zarabiających poniżej 15.000 USD rocznie wzrósł z 48,10% w 2023 roku do 50,71% w 2025 roku. NeoReach nazywa poziom 15.000 USD ‘barierą monetyzacji’ (Monetization Barrier).

Szacunek Goldman Sachs Research, że tylko około 4% twórców zarabia ponad 100.000 USD rocznie, jest zgodny z tym, co pokazują dane o VTuberach w sekcji 5: cienki szczyt i bardzo długi ogon. Umowy z markami nadal dominują w przychodach twórców, dlatego stawki za umowy z markami dla mikroinfluencerów pozostają głównym punktem odniesienia dla większości twórców.

WskaźnikWartośćŹródło
Twórcy na świecie i odsetek zarabiających ponad 100.000 USD rocznieOkoło 50 mln twórców; około 4% to profesjonaliściGoldman Sachs Research, kwiecień 2023
Łączny rynek docelowy gospodarki twórców250 mld USD w chwili szacunku z kwietnia 2023, prognozowane 480 mld USD do 2027Goldman Sachs Research, kwiecień 2023
Twórcy w pełnym wymiarze zarabiający poniżej amerykańskiej płacy godziwej 44.000 USD56,55%NeoReach Creator Earnings Report 2025
Twórcy zarabiający poniżej 15.000 USD rocznie, 2023 a 202548,10% w 2023; 50,71% w 2025NeoReach Creator Earnings Report 2025
Średni roczny dochód twórcy według głównej platformy, Instagram a YouTubeInstagram 81.700 USD; YouTube 62.400 USDNeoReach Creator Earnings Report 2025
Twórcy w pełnym wymiarze zarabiający ponad 50.000 USD rocznie12%Linktree Creator Report 2022
Twórcy w niepełnym wymiarze zarabiający mniej niż 1.000 USD rocznie68%Linktree Creator Report 2022
Twórcy treści z USA i Wielkiej Brytanii pracujący w pełnym wymiarze61% (wzrost o 6% względem 2024, zgodnie z podaniem źródła)Epidemic Sound Future of the Creator Economy Report 2025

Uwaga kontekstowa: dane Goldman Sachs i Linktree są starsze niż trzy lata (najnowsze dostępne dane: Goldman Sachs Research, 2023; Linktree Creator Report, 2022, na podstawie ponad 9.500 twórców). NeoReach przebadało ponad 3.000 twórców z łączną liczbą 1,1 mld obserwujących (NeoReach); średnie dla platform podaje Net Influencer.

7. Wiadomości głosowe jako medium: kto naprawdę słucha

Każdy twórca sprzedający pozdrowienia audio lub głosowe odpowiedzi stawia na pewien nawyk, a ten nawyk jest realny, ale nierówny. Tylko 10% dorosłych Amerykanów regularnie korzysta z wiadomości głosowych, a 41% mówi, że w ogóle ich to nie dotyczy. W Wielkiej Brytanii odsetek regularnych użytkowników wynosi 15%, a więcej Brytyjczyków twierdzi, że korzysta z wiadomości głosowych częściej (16%) niż rzadziej (10%).

Granicą jest wiek. W brytyjskiej ankiecie dostawcy 24% pokolenia Z wysyła wiadomości głosowe kilka razy dziennie, wobec 5% pokolenia X. Dla twórców oznacza to, że wiadomość głosowa trafia do młodszych fanów jako naturalny gest, a do starszych jako nowinka.

WskaźnikWartośćŹródło
Wiadomości głosowe wysyłane dziennie w WhatsApp, średnio7 mldWhatsApp (Meta), marzec 2022
Dorośli Amerykanie regularnie korzystający z wiadomości głosowych (kilka razy w tygodniu)10%YouGov, luty 2026 (2.442 dorosłych Amerykanów)
Dorośli Amerykanie, którzy mówią, że wiadomości głosowe ich nie dotyczą41%YouGov, luty 2026
Dorośli Amerykanie korzystający z wiadomości głosowych częściej a rzadziej niż wcześniej11% częściej wobec 12% rzadziej (30% mniej więcej tak samo)YouGov, luty 2026
Dorośli Brytyjczycy regularnie korzystający z wiadomości głosowych15%YouGov, marzec 2026 (2.312 dorosłych w Wielkiej Brytanii)
Dorośli Brytyjczycy korzystający z wiadomości głosowych częściej a rzadziej niż wcześniej16% częściej wobec 10% rzadziejYouGov, marzec 2026
Dorośli w Wielkiej Brytanii wysyłający wiadomości głosowe kilka razy dziennie, według pokoleńPokolenie Z 24%; millenialsi 13%; pokolenie X 5%Ankieta dostawcy Twilio, wrzesień 2026 (2.000 dorosłych w Wielkiej Brytanii)
Dorośli w Wielkiej Brytanii, którzy obecnie przy korzystaniu z technologii mówią więcej, niż piszą22%Ankieta dostawcy Twilio, wrzesień 2026

Uwaga kontekstowa: WhatsApp nie opublikował nowszej dziennej sumy (najnowsze dostępne dane: WhatsApp, 2022). Wyniki YouGov pochodzą z jego badań komunikacji w USA i w Wielkiej Brytanii. Dane Twilio pochodzą z ankiety przeprowadzonej przez samego dostawcę (Twilio).

Podsumowanie: wiadomości głosowe od fanów i płatne pozdrowienia audio w liczbach

WskaźnikWartośćŹródło
Łączne zarobki gwiazd na Cameo do grudnia 2024Ponad 310 mln USDCameo za pośrednictwem TechCrunch, 2024
Łączna liczba zamówień Cameo do grudnia 2024Ponad 8,2 mlnCameo za pośrednictwem TechCrunch, 2024
Gwiazdy wymienione na Cameo, maj 2026Ponad 60.000 w 180 krajachNet Influencer, 2026
Krajowi subskrybenci Bubble, drugi kwartał 20261,97 mln (o 9% mniej rok do roku)LS Securities, wrzesień 2026
Subskrybenci Bubble Japan, drugi kwartał 2026108.000 (o 71% więcej rok do roku)LS Securities, wrzesień 2026
Wzrost cyfrowego biznesu Weverse (członkostwo plus DM)Około 30% rocznie, ponad 10% przychodówRozmowa o wynikach HYBE za IV kwartał 2025
Superfani Weverse, którzy zaczynali jako użytkownicy przypadkowi20%HYBE 2025 Fandom Trend Report
Słuchacze muzyki w USA będący superfanami20%Luminate 2025 Year-End Music Report
Pieniądze fanów trafiające do twórców Patreon każdego rokuPonad 2 mld USDPatreon za pośrednictwem Axios, 2025
Darmowi członkowie Patreon przechodzący na płatne każdego miesiącaPonad 700.000Patreon za pośrednictwem Axios, 2025
Płatności subskrybentów do OnlyFans, rok finansowy 2024Około 7,2 mld USDRachunki Fenix International za pośrednictwem RTE, 2025
Wypłaty OnlyFans dla twórców, rok finansowy 20245,8 mld USDRachunki Fenix International za pośrednictwem RTE, 2025
Mediana a średnia miesięcznego dochodu VTubera127 USD wobec 2.667 USDZhao i in., arXiv 2025
Twórcy w pełnym wymiarze poniżej amerykańskiej płacy godziwej 44.000 USD56,55%NeoReach 2025
Twórcy zarabiający poniżej 15.000 USD rocznie50,71%NeoReach 2025
Dorośli Amerykanie regularnie korzystający z wiadomości głosowych10%YouGov, 2026
Brytyjskie pokolenie Z wysyłające wiadomości głosowe kilka razy dziennie24%Ankieta dostawcy Twilio, 2026

Metodologia i źródła

Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2026 roku. Aktualizujemy to zestawienie kwartalnie, a kolejnego odświeżenia można się spodziewać, gdy DearU opublikuje wyniki za cały rok 2026, a HYBE wyda swój Fandom Trend Report za 2026 rok.

Wypróbuj VoxBooster — 3 dni za darmo.

Klonowanie głosu w czasie rzeczywistym, soundboard i efekty — wszędzie, gdzie rozmawiasz.

  • Bez karty
  • ~30ms opóźnienia
  • Discord · Teams · OBS
Wypróbuj 3 dni za darmo