Statystyki platform do zdalnego nagrywania podcastów metodą double-ender (2026): ponad 40 danych o formatach zdalnych i stacjonarnych, finansowaniu platform i wzroście wideo

Statystyki zdalnego nagrywania podcastów 2026: 26,3% twórców prowadzi wywiady zdalne, a 9,5% stacjonarne. Do tego finansowanie platform i dane o wideo.

26,3% podcasterów twierdzi, że ich główny program to wywiad nagrywany zdalnie, czyli prawie trzy razy więcej niż 9,5% tych, którzy rozmawiają z gośćmi w jednym pomieszczeniu (The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024). Wideo podnosi stawkę tych sesji zdalnych: 50 największych amerykańskich programów uzyskało 56% wolumenu dostarczeń w marcu 2026 roku z wideo (Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026), a 57% Amerykanów w wieku 12 lat i starszych zarówno słuchało, jak i oglądało podcast (Edison Research, The Infinite Dial 2026). Tymczasem kodek Opus, który musi obsługiwać każda rozmowa w przeglądarce oparta na WebRTC, celuje w zaledwie 28-40 kbit/s dla mowy w paśmie pełnym (IETF, RFC 6716), a to główny argument za metodą double-ender, czyli nagrywaniem każdego uczestnika lokalnie na jego urządzeniu i łączeniem ścieżek później. Zebraliśmy dane z Edison Research, Pew Research Center, Podtrac, Listen Notes, The Podcast Host, Sounds Profitable, ścieżki standaryzacyjnej IETF oraz ujawnień firm opisanych przez TechCrunch i Calcalist. Aby poznać stronę odbiorców w przesunięciu w stronę wideo, zobacz nasze statystyki podcastów wideo.

TL;DR

  • Na świecie zindeksowano 3.832.281 podcastów według stanu na listopad 2026 roku (Listen Notes, Podcast Stats 2026).
  • Liczba nowych podcastów wzrosła z 334.959 w 2019 roku do 1.020.444 w 2020 roku, pierwszym roku pandemii (Listen Notes, Podcast Stats 2026).
  • Formaty zdalne przeważają nad stacjonarnymi 38,2% do 18,8% jako rodzaj głównego programu podcastera (The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024).
  • 17% dorosłych Amerykanów próbowało stworzyć podcast, ale tylko 12% pozostaje aktywnymi twórcami (Sounds Profitable, The Creators 2025).
  • Nieskompresowana ścieżka mono 48 kHz, 16 bitów przenosi 768 kbit/s, czyli mniej więcej 19 do 27 razy więcej niż cel Opus dla mowy w paśmie pełnym (IETF, RFC 6716; nasze obliczenia).
  • Riverside osiągnęła łączne finansowanie 80 milionów dolarów po rundzie serii C w wysokości 30 milionów dolarów (TechCrunch, grudzień 2024).
  • Descript kupił SquadCast w sierpniu 2023 roku za nieujawnioną cenę (komunikat prasowy Descript przez Sounds Profitable 2023; TinySeed).
  • 50 największych amerykańskich podcastów uzyskało 56% wolumenu dostarczeń w marcu 2026 roku z wideo, wobec 51% w lutym (Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking 2026).
  • 57% Amerykanów w wieku 12 lat i starszych zarówno słuchało, jak i oglądało podcast, wobec 48% rok wcześniej (Edison Research, The Infinite Dial 2026).
  • 76% najwyżej notowanych amerykańskich podcastów zaprosiło w 2022 roku co najmniej jednego gościa (Pew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests 2024).

1. Wolumen produkcji: pandemiczny skok, który uczynił nagrywanie zdalne domyślnym

Krzywa nowych premier wyjaśnia, dlaczego narzędzia do zdalnego nagrywania istnieją na obecną skalę. Liczba nowych podcastów skoczyła do 1.020.444 w 2020 roku, mniej więcej trzy razy więcej niż 334.959 uruchomionych w 2019 roku (1.020.444 / 334.959 = 3,05), według indeksu podcastów Listen Notes. Ten wzrost zbiegł się z pandemicznymi lockdownami, gdy studia były zamknięte, a goście nie mogli podróżować, czyli w warunkach, w których rozmowa wideo zastąpiła wspólne pomieszczenie w wielu nowych programach.

Fala premier od tamtej pory opadła do około jednej piątej szczytu (211.172 / 1.020.444 = 0,21), a mimo to roczna liczba odcinków jest tylko o około 13% niższa niż w 2020 roku (27.363.320 / 31.410.453 = 0,87). To ważniejsza liczba dla platform nagrywających: rynek nie jest już gorączką złota nowych programów, lecz stałą bazą doświadczonych producentów, którzy nagrywają co tydzień, z miesięczną publicznością 167 milionów Amerykanów do obsłużenia.

WskaźnikWartośćŹródło
Podcasty zindeksowane na świecie (stan na listopad 2026)3.832.281Listen Notes, Podcast Stats 2026
Nowe podcasty uruchomione w 2019 roku (ostatni rok przed pandemią)334.959Listen Notes, Podcast Stats 2026
Nowe podcasty uruchomione w 2020 roku1.020.444Listen Notes, Podcast Stats 2026
Nowe podcasty uruchomione w 2021 roku751.399Listen Notes, Podcast Stats 2026
Nowe podcasty uruchomione w 2025 roku211.172Listen Notes, Podcast Stats 2026
Nowe odcinki opublikowane w 2020 roku wobec 2025 roku31.410.453 wobec 27.363.320Listen Notes, Podcast Stats 2026
Amerykanie w wieku 12 lat i starsi, którzy w ostatnim miesiącu korzystali z podcastu (2026)58% (167 milionów)Edison Research, The Infinite Dial 2026

Uwaga kontekstowa: ten sam indeks liczy 124.559 nowych podcastów w dotychczasowej części 2026 roku, czyli w niepełnym roku, więc nie należy go porównywać z sumami za pełne lata, dopóki rok się nie zakończy. Liczby indeksu obejmują nieaktywne kanały; mierzą, ile programów powstało, a nie ile z nich wciąż nagrywa.

2. Zdalnie czy stacjonarnie: jak naprawdę nagrywa się programy

Najbardziej bezpośrednia miara produkcji zdalnej pochodzi od twórców opisujących swój główny program. W ankiecie z 2024 roku wśród 511 podcasterów formaty zdalne (wywiady zdalne plus współprowadzący zdalnie) stanowią łącznie 38,2% głównych programów, wobec 18,8% dla formatów stacjonarnych, czyli w proporcji około dwóch do jednego (38,2 / 18,8 = 2,03). Mówiąc prosto, dla niezależnych twórców rozmowa zdalna jest normalnym studiem, a wspólne pomieszczenie wyjątkiem.

Mniejsza ankieta Castos wśród 99 twórców (marzec 2026) wskazuje ten sam kierunek bez wartości procentowych: platformy do nagrywania zdalnego były najczęstszym zestawem produkcyjnym, a oprogramowanie lokalne zwykle stosowano obok platformy zdalnej, a nie zamiast niej. Sama grupa twórców jest jednak niestabilna. Prawie co trzecia osoba, która zaczyna podcast, przestaje go prowadzić, co oznacza, że znaczna część użytkowników nagrywania zdalnego w danej chwili to programy, które nie przetrwają.

WskaźnikWartośćŹródło
Podcasterzy, których głównym programem jest wywiad nagrywany zdalnie26,3%The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024 (n=511)
Podcasterzy, których główny program ma stałego współprowadzącego nagrywanego zdalnie11,9%The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024
Podcasterzy, których głównym programem jest wywiad nagrywany stacjonarnie9,5%The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024
Podcasterzy, których główny program ma stałego współprowadzącego nagrywanego stacjonarnie9,3%The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024
Wszystkie formaty zdalne łącznie wobec wszystkich formatów stacjonarnych łącznie (26,3 + 11,9 wobec 9,5 + 9,3)38,2% wobec 18,8%Obliczenie na podstawie The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024
Dorośli Amerykanie w wieku 18+ lat, którzy kiedykolwiek próbowali stworzyć podcast, wobec tych, którzy wciąż są aktywnymi twórcami17% wobec 12%Sounds Profitable i Signal Hill Insights, The Creators 2025 (n=5.035)
Twórcy podcastów, którzy przestali po rozpoczęciuPrawie 1 na 3Sounds Profitable i Signal Hill Insights, The Creators 2025

Uwaga o wartościach odstających: ankieta z 2024 roku dociera do czytelników samego wydawcy, którzy skłaniają się ku programom niezależnym i hobbystycznym; duże produkcje sieciowe z własnymi studiami są niedoreprezentowane. Pozostali respondenci prowadzili programy solowe lub w innych formatach, które w ogóle nie wymagają połączenia z gościem.

3. Double-ender a nagrywanie rozmowy: różnica w przepływności

Metoda double-ender oznacza, że każdy uczestnik jest nagrywany na własnym urządzeniu, w pełnej jakości, podczas gdy sama rozmowa toczy się przez zwykłe połączenie o niskim opóźnieniu; osobne pliki są przesyłane później i układane na jednej osi czasu. Nagrywanie rozmowy z kolei rejestruje tylko to, co dostarczyło połączenie, po kompresji i ewentualnych stratach w sieci. Różnicę między nimi da się zmierzyć. Rozmowy w przeglądarce używają kodeków wymaganych przez WebRTC, czyli internetowy standard audio i wideo w czasie rzeczywistym, a specyfikacja kodeka Opus wskazuje 28-40 kbit/s jako ‘optymalny zakres’ dla mowy w paśmie pełnym, podczas gdy nieskompresowana ścieżka mono 48 kHz, 16 bitów pracuje z przepływnością 768 kbit/s (48.000 próbek na sekundę x 16 bitów = 768.000 bit/s). To mniej więcej 19 do 27 razy więcej danych na głos (768 / 40 = 19,2; 768 / 28 = 27,4), według IETF RFC 6716.

Przepływność to nie to samo co jakość odbierana, ponieważ Opus został zaprojektowany tak, by brzmiał dobrze przy niskich przepływnościach. Prawdziwy argument za double-enderem to odporność: plik lokalny nie dziedziczy zaników, jittera ani artefaktów maskowania z połączenia na żywo, a ten problem omawiamy w naszych statystykach maskowania utraty pakietów audio w WebRTC. Dane dostawców poniżej to w każdym przypadku własne twierdzenia firm, a nie pomiary niezależne.

WskaźnikWartośćŹródło
Zakres przepływności kodeka Opusod 6 kbit/s do 510 kbit/sIETF, RFC 6716 (2012)
Przepływność ‘optymalna’ Opus dla mowy w paśmie pełnym (ramki 20 ms)28-40 kbit/sIETF, RFC 6716 (2012)
Efektywna częstotliwość próbkowania Opus, tryb pasma wąskiego wobec trybu pasma pełnego8 kHz wobec 48 kHzIETF, RFC 6716 (2012)
Kodeki audio, które musi implementować każdy punkt końcowy WebRTCOpus i G.711 (PCMA/PCMU)IETF, RFC 7874 (2016)
Nieskompresowana ścieżka mono 48 kHz, 16 bitów (48.000 x 16)768 kbit/sObliczenie na podstawie specyfikacji 48 kHz, 16 bitów poniżej
Format nagrania lokalnego (własne twierdzenie dostawcy)częstotliwość próbkowania 48 kHz, głębia 16 bitów, WAV lub MP3SquadCast, strona narzędzia Audio Recording
Format nagrania lokalnego (własne twierdzenie dostawcy)Nieskompresowany dźwięk WAV 48 kHz, wideo do 4KRiverside, FAQ
Uczestnicy jednego nagrania na osobnych ścieżkach audio i wideo (własne twierdzenie dostawcy)Do 10 (9 gości + prowadzący)Riverside, FAQ

Uwaga kontekstowa: RFC 6716 pochodzi z 2012 roku, a RFC 7874 z 2016 roku, ale oba nadal są obowiązującymi standardami internetowymi dla tych kodeków; są starsze niż trzy lata, ponieważ kodek nie został zastąpiony, a nie dlatego, że dane są nieaktualne. RFC 7874 zauważa także, że dźwięk WebRTC może być próbkowany z dowolną częstotliwością od 8 do 48 kHz, więc rzeczywista jakość rozmowy zależy od tego, co negocjuje każda ze stron.

4. Skala platform, finansowanie i konsolidacja

Ujawnione finansowanie w zdalnym nagrywaniu jest skromne jak na standardy venture capital. Riverside zebrała łącznie 80 milionów dolarów po rundzie serii C w wysokości 30 milionów dolarów 9 grudnia 2024 roku (Calcalist) i powiedziała TechCrunch, że nie jest jeszcze rentowna i zamierza taka być do końca 2026 roku. 20 maja 2026 roku firma przeszła na nazwę riverside.com i opisała się jako używana przez ‘miliony użytkowników’, bez podania dokładnej liczby (komunikat prasowy Riverside). Riverside powiedziała też Calcalist, że z jej platformy korzysta ‘80% najlepszych podcasterów’; to własne twierdzenie firmy i żadne niezależne źródło go nie potwierdza.

Drugą drogą była konsolidacja. Descript, edytor, kupił SquadCast, narzędzie do nagrywania metodą double-ender, w transakcji ogłoszonej 15 sierpnia 2023 roku (komunikat prasowy Descript przez Sounds Profitable) za nieujawnioną cenę i włączył nagrywanie zdalne do subskrypcji Descript bez dodatkowych kosztów (TinySeed). Niezależne dane o użyciu opowiadają skromniejszą historię niż finansowanie: wśród podcasterów podających swoje oprogramowanie do nagrywania wyspecjalizowane narzędzia ledwie wyprzedzają ogólną aplikację do spotkań.

WskaźnikWartośćŹródło
Runda serii C Riverside (9 grudnia 2024)30 milionów dolarówTechCrunch, grudzień 2024
Łączne dotychczasowe finansowanie Riverside po rundzie serii C80 milionów dolarówCalcalist, grudzień 2024
Liczba pracowników Riverside w czasie rundy serii COkoło 160-170 osóbTechCrunch, grudzień 2024
Minuty nagrane na Riverside w 2024 roku (własne twierdzenie firmy)Ponad 100 milionówRiverside, przez TechCrunch grudzień 2024
Runda serii C Descript prowadzona przez OpenAI Startup Fund (15 listopada 2022) / łącznie zebrane50 milionów dolarów / 100 milionów dolarówTechCrunch, listopad 2022
Raportowana wycena Descript w 2022 roku wobec stycznia 2021 rokuOkoło 550 milionów dolarów wobec 260 milionów dolarówThe Information, przez TechCrunch listopad 2022
Przejęcie SquadCast przez DescriptOgłoszone 15 sierpnia 2023; cena nieujawnionaSounds Profitable (komunikat prasowy Descript) 2023; TinySeed
Podcasterzy wskazujący dane narzędzie jako swoje oprogramowanie do nagrywania: Riverside / Zoom / SquadCast7,9% / 6,9% / 3,4%The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024

Uwaga o aktualności: dane o finansowaniu Descript pochodzą z listopada 2022 roku. Najnowsze dostępne dane: TechCrunch, 2022; Descript nie ogłosił późniejszej rundy. Zencastr, najstarszy w grupie (założony pod koniec 2014 roku), to również starsze dane: zebrał rundę seed w wysokości 4,6 miliona dolarów w lutym 2021 roku i twierdził wówczas, że obsługuje około 6% wszystkich podcastów, na podstawie własnego szacunku 800.000 do 1,2 miliona aktywnych programów (Zencastr, przez TechCrunch 2021). Montaż to etap, na który idzie duża część czasu przy nagraniu wielościeżkowym; zobacz nasze stawki freelancerów montujących dźwięk podcastów, by poznać tę stronę budżetu.

5. Wideo zamienia sesje nagraniowe w zdjęcia wielokamerowe

To wideo przesunęło nagrywanie zdalne od ‘dobrego dźwięku’ do ‘osobnych plików z kamery dla każdego gościa’. W miesięcznych pomiarach wielokanałowych programów amerykańskich 50 największych podcastów uzyskało 56% wolumenu dostarczeń w marcu 2026 roku z wideo, wobec 51% w lutym (Podtrac, marzec 2026; luty 2026). Ranking łączy odcinki audio publikowane w kanałach RSS z odcinkami wideo publikowanymi na platformach takich jak YouTube i Spotify, a klipy z podcastów nie są brane pod uwagę przy ustalaniu pozycji. Poniżej pierwszej pięćdziesiątki obraz się odwraca: programy na pozycjach od 51 do 200 wciąż uzyskują około trzech czwartych wolumenu dostarczeń z audio.

Pierwsza przesunęła się publiczność. Edison Research podaje, że konsumpcja podcastów wideo przewyższa w jej danych Podcast Metrics konsumpcję samego audio od końca 2025 roku, a tylko 21% Amerykanów w wieku 12 lat i starszych słucha teraz podcastów, nigdy ich nie oglądając (Digital Content Next, czerwiec 2026). W programie zdalnym oznacza to, że kamera internetowa każdego gościa staje się zasobem produkcyjnym, a właśnie do jego rejestrowania stworzono lokalne nagrywanie wideo każdego uczestnika osobno.

WskaźnikWartośćŹródło
Amerykanie w wieku 12 lat i starsi, którzy zarówno słuchali, jak i oglądali podcast, 2025 wobec 202648% wobec 57%Edison Research, The Infinite Dial 2025 i 2026
Amerykanie w wieku 12 lat i starsi, którzy słuchają, ale nigdy nie oglądają, wobec tych, którzy oglądają, ale nigdy nie słuchają21% wobec 2%Edison Research, The Podcast Consumer 2026 (przez Digital Content Next)
Udział wideo w wolumenie dostarczeń 50 największych amerykańskich podcastów, luty wobec marca 202651% wobec 56%Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking 2026
Udział wideo w wolumenie dostarczeń podcastów na pozycjach od 51 do 200 (marzec 2026)24%Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026
200 największych amerykańskich podcastów publikujących odcinki wideo na YouTube wobec Spotify (marzec 2026)127 (64%) wobec 44 (22%)Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026
200 największych amerykańskich podcastów uzyskujących większość wolumenu dostarczeń z wideo (marzec 2026)60 (30%)Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026
Aktywni twórcy podcastów wideo używający YouTube jako głównej platformy podcastowej43%Sounds Profitable i Signal Hill Insights, The Creators 2025

Uwaga kontekstowa: podział w pierwszej pięćdziesiątce zmienia się z miesiąca na miesiąc, więc pojedynczy miesiąc należy czytać jako poziom, a nie trend.

6. Goście i wywiady: popyt, który obsługuje nagrywanie zdalne

Goście są powodem, dla którego większość podcastów w ogóle potrzebuje konfiguracji zdalnej: prowadzący solo może nagrywać gdziekolwiek, ale gość często nie dzieli z nim pomieszczenia. Audyt odcinków z 2022 roku przeprowadzony przez Pew Research Center wykazał, że 76% najwyżej notowanych amerykańskich podcastów zaprosiło co najmniej jednego gościa, a mimo to gość pojawił się tylko w około jednej trzeciej z ich mniej więcej 24.000 odcinków. Goście są powszechni w skali programów, ale sporadyczni w obrębie każdego z nich, co sprzyja narzędziom ułatwiającym konfigurację jednorazowemu gościowi, a nie narzędziom stworzonym dla stałej ekipy studyjnej.

Pula gości jest też szeroka i płytka: większość gości pojawiła się w ciągu roku tylko raz. To problem nagraniowy w równym stopniu co problem umawiania, ponieważ każdy gość występujący po raz pierwszy przychodzi z nieznanym mikrofonem, pomieszczeniem i połączeniem. Ścisłe formaty wywiadu pozostają mniejszością programów (23% najwyżej notowanych programów w 2022 roku i 31% wśród niezależnych twórców w 2025 roku), więc goście regularnie pojawiają się także w programach, które nie są zbudowane jako programy wywiadowe.

WskaźnikWartośćŹródło
Najwyżej notowane amerykańskie podcasty, które zaprosiły co najmniej jednego gościa w 2022 roku76%Pew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests 2024
Najwyżej notowane podcasty, które regularnie prezentowały gości (w od 50% do 89% odcinków)22%Pew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests 2024
Przeanalizowane odcinki wobec udziału odcinków z gościem24.004 wobec około jednej trzeciejPew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests 2024
Osoby, które wystąpiły jako goście, wobec łącznej liczby występów gości (2022)Ponad 7.000 wobec prawie 11.000Pew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests 2024
Goście, którzy wystąpili tylko raz w 2022 roku78%Pew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests 2024
Najwyżej notowane podcasty stosujące format wywiadu w każdym odcinku23%Pew Research Center, Podcast Format 2023
Aktywni niezależni twórcy prowadzący programy wywiadowe wobec programów solo (2025)31% wobec 31%The Podcast Host, Independent Podcaster Survey 2025

Uwaga o aktualności: oba badania analizują odcinki z 2022 roku, więc pod względem danych są starsze niż trzy lata. Najnowsze dostępne dane: Pew Research Center, 2024. True crime to gatunek odstający: nieco ponad połowa (56%) najlepszych programów true crime w ogóle zaprosiła gościa, wobec 85% programów rozrywkowych, w tym samym audycie z 2024 roku.

Podsumowanie: platformy do zdalnego nagrywania podcastów metodą double-ender w liczbach

WskaźnikWartośćŹródło
Podcasty zindeksowane na świecie (listopad 2026)3.832.281Listen Notes, Podcast Stats 2026
Nowe podcasty uruchomione w 2019 roku wobec 2020 roku334.959 wobec 1.020.444Listen Notes, Podcast Stats 2026
Amerykanie w wieku 12 lat i starsi, którzy w ostatnim miesiącu korzystali z podcastu (2026)58% (167 milionów)Edison Research, The Infinite Dial 2026
Podcasterzy, których głównym programem jest wywiad zdalny wobec wywiadu stacjonarnego26,3% wobec 9,5%The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024
Dorośli Amerykanie, którzy próbowali stworzyć podcast, wobec tych, którzy wciąż są aktywni17% wobec 12%Sounds Profitable i Signal Hill Insights, The Creators 2025
Przepływność ‘optymalna’ Opus dla mowy w paśmie pełnym28-40 kbit/sIETF, RFC 6716
Nieskompresowana ścieżka mono 48 kHz, 16 bitów768 kbit/sObliczenie (48.000 x 16)
Zakres próbkowania dźwięku WebRTCod 8 do 48 kHzIETF, RFC 7874
Runda serii C Riverside / łączne finansowanie (grudzień 2024)30 milionów / 80 milionów dolarówTechCrunch, grudzień 2024
Runda serii C Descript / łącznie zebrane (listopad 2022)50 milionów / 100 milionów dolarówTechCrunch, listopad 2022
Przejęcie SquadCast przez Descript15 sierpnia 2023; cena nieujawnionaSounds Profitable (komunikat prasowy Descript) 2023
Udział wideo w wolumenie dostarczeń 50 największych amerykańskich podcastów (marzec 2026)56%Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026
200 największych amerykańskich podcastów uzyskujących większość wolumenu dostarczeń z wideo60 (30%)Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026
Amerykanie w wieku 12 lat i starsi, którzy zarówno słuchali, jak i oglądali podcast, 2025 wobec 202648% wobec 57%Edison Research, The Infinite Dial 2025 i 2026
Najwyżej notowane amerykańskie podcasty z co najmniej jednym gościem w 2022 roku76%Pew Research Center, 2024

Metodologia i źródła

  • Listen Notes, Podcast Stats (indeks zaktualizowany 6 listopada 2026): listennotes.com/podcast-stats
  • Edison Research w SSRS, komunikat prasowy The Infinite Dial 2026 (13 marca 2026): podnews.net; komunikat prasowy The Infinite Dial 2025 (21 marca 2025): podnews.net
  • Edison Research, The Podcast Consumer 2026 i Edison Podcast Metrics, według relacji Digital Content Next (16 czerwca 2026): digitalcontentnext.org
  • The Podcast Host, Podcast Gear and Software Survey 2024 (n=511, 9 lipca 2024): thepodcasthost.com/gear24; Independent Podcaster Survey 2025 (3 grudnia 2025): thepodcasthost.com
  • Castos, Podcast Production in 2026 (n=99, marzec 2026), wyłącznie wnioski jakościowe: castos.com
  • Sounds Profitable i Signal Hill Insights, The Creators 2025 (n=5.035): soundsprofitable.com
  • IETF, RFC 6716 Definition of the Opus Audio Codec (wrzesień 2012): rfc-editor.org; RFC 7874 WebRTC Audio Codec and Processing Requirements (maj 2016): rfc-editor.org
  • Riverside, FAQ (własne twierdzenia dostawcy): riverside.com/faq; SquadCast, strona narzędzia Audio Recording (własne twierdzenia dostawcy): squadcast.fm
  • TechCrunch, runda serii C Riverside (9 grudnia 2024): techcrunch.com; runda serii C Descript (15 listopada 2022): techcrunch.com; runda seed Zencastr (16 lutego 2021): techcrunch.com; montaż i dystrybucja w Zencastr (22 sierpnia 2022): techcrunch.com
  • Calcalist, runda serii C Riverside (9 grudnia 2024): calcalistech.com
  • Komunikat prasowy Descript o przejęciu SquadCast, przez Sounds Profitable (15 sierpnia 2023): soundsprofitable.com; notatka TinySeed o przejęciu: tinyseed.com
  • Podtrac, Multi-Channel Podcast Ranking, marzec 2026 (22 kwietnia 2026): analytics.podtrac.com; luty 2026 (19 marca 2026): analytics.podtrac.com
  • Pew Research Center, Most Top-Ranked Podcasts Bring On Guests (6 lutego 2024): pewresearch.org; Podcast Format (15 czerwca 2023): pewresearch.org
  • Uwaga o danych: żaden niezależny spis nie mierzy, jaka część wszystkich odcinków podcastów jest nagrywana metodą double-ender; podział na nagrywanie zdalne i stacjonarne pochodzi tu z ankiety samodzielnie wybranych twórców, a dane o użyciu platform (100 milionów minut, ‘80% najlepszych podcasterów’, ‘miliony użytkowników’, 6% podcastów u Zencastr) to twierdzenia firm, których żadna strona trzecia nie zweryfikowała. Rundę seed Zencastr z 2021 roku TechCrunch podaje jako 4,6 miliona dolarów w artykule z lutego 2021 roku, ale jako 4,1 miliona dolarów w artykule z sierpnia 2022 roku; używamy kwoty z samego ogłoszenia o finansowaniu. Wartość 57% Edison dla ‘słuchało i oglądało’ pojawia się w komunikacie prasowym The Infinite Dial 2026, podczas gdy Digital Content Next przypisuje tę samą liczbę badaniu The Podcast Consumer 2026; komunikat prasowy The Infinite Dial 2026 nie podaje wielkości próby. Dane Listen Notes za 2026 rok obejmują niepełny rok. Oba badania Pew analizują odcinki z 2022 roku, a dane o finansowaniu Descript pochodzą z 2022 roku. Raport Interview Valet 2026 State of Podcast Guesting zawiera udziały platform nagraniowych, ale nie mogliśmy uzyskać dostępu do pełnego raportu i pominęliśmy go.

Ostatnia aktualizacja: 7 listopada 2026 roku. Aktualizujemy to zestawienie kwartalnie, a następnej aktualizacji spodziewamy się, gdy Edison Research opublikuje The Infinite Dial 2027, a Podtrac wyda swój kolejny Multi-Channel Podcast Ranking.

Wypróbuj VoxBooster — 3 dni za darmo.

Klonowanie głosu w czasie rzeczywistym, soundboard i efekty — wszędzie, gdzie rozmawiasz.

  • Bez karty
  • ~30ms opóźnienia
  • Discord · Teams · OBS
Wypróbuj 3 dni za darmo